Diskutime konstruktive në Kuvendin e Punës

Të mërkurën pasdite në Sheshin 21 në Prishtinë është mbajtur Kuvendi i rregullt i punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kuvendi zhvilloi punimet në frymë shumë pozitive dhe konstruktive. Prezent në Kuvend ishin 26 prej 39 delegatëve, ndërsa të gjitha pikat e rendit të ditës janë miratuar pa ndonjë vërejtje.

Ndër të tjera janë miratuar Raporti i Punës i Bordit të FHK-së, Raporti Financiar dhe ai i Auditimit për vitin 2017 si dhe Raporti i Këshillit Mbikqyrës.

Në kuvend pati diskutime shumë konstruktive të delegatëve, sidomos në pikën që kishte të bënte me Këshillin Profesional, përkatësisht me sajimin e strategjisë për hendbollin. Kuvendi e autorizoi Bordin e Federatës që të krijojë Komisionin i cili do të hartojë strategjinë e zhvillimit të hendbollit. Strategjia më pas do të shqyrtohet dhe miratohet në Kuvendin e ardhshëm.

Punimet e Kuvendit kanë zgjatur rreth dy orë e gjysmë. Nga MKRS-ja punimet e kuvendit i monitoroi menaxheri Agron Gashi, ndërsa nga KOK-ut ishte anëtarja e Bordit Ekzekutiv, Besire Domaniku.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …