Drita i kthehet fitoreve

Të dielen janë luajtur tri takime të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës për hendbollistë. Ndeshja e parë ishte ajo në mes të Drenicës e Dritës e zhvilluar në Drenas. Pas humbjes që javën e kaluar e pësoi nga Besa Famgas, Drita i është kthyer fitoreve.

Skuadra gjilanase e fitoi ndeshjen në Drenas me rezultat bindës, 31:22. Pas pjesës së parë rezultat ishte 20:15 në të mirë të Dritës. R. Selmani shënoi nëntë gola për Dritën, ndërsa nga gjashtë i realizuan S. Maxhera, L. Gubetini e M. Shahini. Te Drenica u dallua B. Qorri me 11 gola. Drita është e katërta me 12 pikë, sa i kanë edhe Kastrioti e Prishtina në vendet dy e tre. Drenica është e shtata me katër pikë.

Prishtina ka mbajtur hapin duke fituar ndaj Vushtrrisë si mysafir me 37:25. Për Prishtinën, njëjtë si për Dritën, ishte fitorja e gjashtë. Vushtrria pësoi humbjen e pestë dhe me tri pikë renditet e teta.
Ndeshja e luajtur në Gjakovë në mes të Vëllaznimit e Trepçës nuk dha fitues. Përfundoi me rezultat 25:25. Vëllaznimi është i pesti me gjashtë pikë kurse Trepça e gjashta me pesë pikë.

Drenica – Drita 22:31 (15:20)

Drenica: Muqolli, Hamza, Binaku 1, Haxhaj 1, Mehmeti 2, Zekaj 1, Sahiti 2, Hasani, Qorri 11, M. Hamza 4, Gecaj, Lladrovci, Hasani.

Drita: Sylejmani, Buqinca, Maxhera 6, Gubetini 6, Shaqiri 2, Misini 2, Shahini 6, Cimili, Azizi, Selmani 9, Veliu.

Vushtrria – Prishtina 25:37 (12:24)

Vushtrria: Pllana, Melenica, Karaqa, Sadiku 1, Jashari 5, Hyseni, Mejzini 7, Emini, Shabani 5, Lahu, Musa 4, Jashari 1, Neziri 1, Abazxhiku 1.

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Ademi, Krasniqi 4, Basholli 4, Abazi 2, Bajqinovci 8, Fetahu, Visoka 1, Hoxha, Murtezi, Beshiri 7, Xhuka 2, Kastrati 9.

Vëllaznimi – Trepça 25:25 (13:12)

Vëllaznimi: Curri, Luzha, Spahija 1, Halili 5, Mamusha 1, Gaxha 1, Fana 3, Rama 1, Rexha 6, Neziri 7.

Trepça: Terziqi, Tahiri, Pllana. E. Beqiri, Y. Beqiri, Voca, Fejzullahu 2, Qabra 3, Mujka 8, Zhuri 7, Shabani 5.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova