Drita i kthehet fitoreve

Të dielen janë luajtur tri takime të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës për hendbollistë. Ndeshja e parë ishte ajo në mes të Drenicës e Dritës e zhvilluar në Drenas. Pas humbjes që javën e kaluar e pësoi nga Besa Famgas, Drita i është kthyer fitoreve. Skuadra gjilanase e fitoi ndeshjen në Drenas me […]

Kampioni befasohet në Ferizaj

Hendbollistet kampione të Shqiponjës janë befasuar të dielen në Ferizaj. Në kuadër të javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll, Shqiponja e Gjakovës është mposhtur nga Kastrioti me rezultat 36:29. Për Shqiponjën ishte humbja e dytë. Kjo skuadër renditet e treta me 10 pikë. Vetëm një pikë më pak e ka Kastrioti që […]

Vushtrriaset vazhdojnë me fitore

Vushtrria nuk ka hasur në telashe për të fituar edhe ndeshjen e shtatë rresht në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Të shtunën në Vushtrri skuadra vushtrriase fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 31:23. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:12 në të mirë të vendaseve, që nuk lejuan befasi. Vushtrria udhëheq në tabelë me 14 pikë […]

Besa fiton derbin e stinorit dhe shkëputet në krye

Derbi i stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll i ka takuar kampionit aktual, Besa Famgas. Të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 21:19. Edhe pas pjesës së parë epërsia ishte dy gola në të mirë të ekipit pejan (12:10), epërsi që e mbajtën deri […]