Ferizaj e Prishtina me fitore të reja

Ferizaj e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në ndeshjet e xhiros së dhjetë të Superligës së hendbollisteve, të luajtura të dielen. Ferizaj fitoi si vendas ndaj Jusuf Gërvallës, ndërsa Prishtina e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë.

Ndonëse pjesën e parë e humbi me rezultat 17:16, Ferizaj në të dytën shfaqi potencialin dhe fitoi në fund me rezultat 30:22. Për Ferizajn ishte fitorja e nëntë këtë edicion. Kjo skuadër është e dyta me 18 pikë, sa i ka edhe Istogu në vend të parë.

Prishtina është e treta me 16 pikë. Prishtina ka fituar ndaj Vëllaznimit me rezultat 28:22.

Ferizaj – Jusuf Gërvalla 30:22 (16:17)

Ferizaj: Rugova, Qerkini, Gashi 10, Reqica, Salihu 4, Misini, Sylejmani 1, Koneski 15, Thaqi.

Jusuf Gërvalla: Gecaj 4, Hulaj, Qufaj 8, Tolaj 2, Qekaj 3, A. Ymeraj, Ymeraj, Shala, N. Qekaj 5.

Vëllaznimi – Prishtina 22:28 (13:15)

Vëllaznimi: Mullakadrija, Kastrati 3, Gashi, Kursani 13, Frrokaj 2, Hoda 1, Cana, Varaki, Byci, Berisha, Radoniqi 3.

Prishtina: Llapashtica, Krasniqi, Ipçi 2, Matarova 3, Stagova, Berisha 1, Sopjani 3, Mehmeti 13, Mekolli 6, Bregovina, Uka.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova