Ferizaj e Vushtrria fitojnë përballjet lokale

Të shtunën janë luajtur tri ndeshje të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Në dy prej tri ndeshjeve kishim përballje të skuadrave lokale.

Kështu Ferizaj e mposhti Kastriotin me rezultat 29:25 dhe doli në vend të parë me 20 pikë, dy më shumë se Istogu që ka një ndeshje më pak të luajtur.

Vushtrria ka fituar ndaj Samadrexhës me rezultat bindës, 28:19.
Në Deçan, Prishtina e mposhti skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 28:17. Dy ndeshje tjera janë të dielën.

Samadrexha – Vushtrria 19:28 (8:15)

Samadrexha: A. Maloku, D. Basholli 1, R. Maloku 1, E. Basholli, Rr. Basholli, Ar. Maloku, Gr. Basholli 3, Salihu, Sadiku 10, Mehmeti 2, M. Sadiku 2.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Vokshi 1, Avdiu 6, Rama 5, Zymeri 5, Preniqi, Paci, Ramabaja 1, Rrahmani 1, Selaci 1, Kasumi 4, Tahiri 4.

Kastrioti – Ferizaj 25:29 (9:17)

Kastrioti: Dinarica, Gurgurovci, Stagova 1, Hyseni, Saliu 5, Hoxha 1, Reqica 1, Gashi 7, Krasniqi, Grainca, A. Dinarica 10, Osmani, Beqiri.

Ferizaj: Rogova, Gashi 6, Qerkini, Thaqi 2, Misini , Salihu 3, Reqica 3, Haliti, Kelmendi 7, Basha 8.

Jusuf Gërvalla – Prishtina 17:28 (9:13)

Jusuf Gërvalla: Imeraj 3, Gecaj 2, Qufaj 5, Tolaj 2, Imeraj, D. Qekaj, N. Qekaj 5, Shala.

Prishtina: Mekolli 5, Uka, Bregovina, Mehmeti 6, Sopjani 2, Berisha 1, Stagova 2, Matarova 7, Ipçi 1, B. Krasniqi, Llapashtica, Sefedini 4, Shala, Arifi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …