Ferizaj e Vushtrria fitojnë përballjet lokale

Të shtunën janë luajtur tri ndeshje të javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Në dy prej tri ndeshjeve kishim përballje të skuadrave lokale.

Kështu Ferizaj e mposhti Kastriotin me rezultat 29:25 dhe doli në vend të parë me 20 pikë, dy më shumë se Istogu që ka një ndeshje më pak të luajtur.

Vushtrria ka fituar ndaj Samadrexhës me rezultat bindës, 28:19.
Në Deçan, Prishtina e mposhti skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 28:17. Dy ndeshje tjera janë të dielën.

Samadrexha – Vushtrria 19:28 (8:15)

Samadrexha: A. Maloku, D. Basholli 1, R. Maloku 1, E. Basholli, Rr. Basholli, Ar. Maloku, Gr. Basholli 3, Salihu, Sadiku 10, Mehmeti 2, M. Sadiku 2.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Vokshi 1, Avdiu 6, Rama 5, Zymeri 5, Preniqi, Paci, Ramabaja 1, Rrahmani 1, Selaci 1, Kasumi 4, Tahiri 4.

Kastrioti – Ferizaj 25:29 (9:17)

Kastrioti: Dinarica, Gurgurovci, Stagova 1, Hyseni, Saliu 5, Hoxha 1, Reqica 1, Gashi 7, Krasniqi, Grainca, A. Dinarica 10, Osmani, Beqiri.

Ferizaj: Rogova, Gashi 6, Qerkini, Thaqi 2, Misini , Salihu 3, Reqica 3, Haliti, Kelmendi 7, Basha 8.

Jusuf Gërvalla – Prishtina 17:28 (9:13)

Jusuf Gërvalla: Imeraj 3, Gecaj 2, Qufaj 5, Tolaj 2, Imeraj, D. Qekaj, N. Qekaj 5, Shala.

Prishtina: Mekolli 5, Uka, Bregovina, Mehmeti 6, Sopjani 2, Berisha 1, Stagova 2, Matarova 7, Ipçi 1, B. Krasniqi, Llapashtica, Sefedini 4, Shala, Arifi.

Lajme tjera