Ferizaj mirëpret edhe një superderbi

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj do të luhet edhe një superderbi i hendbollit kosovar në mes të Kastriotit vendas dhe skuadrës pejane Besa Famgas. Ndeshja Kastrioti – Besa Famgas luhet të shtunën nga ora 19:00 në javën e 20-të të Superligës A në hendboll (meshkujt).

Kastrioti është në vend të parë me 36 pikë kurse Besa Famgas në vend të dytë me 34 pikë. Kastrioti kohë më parë e mposhti Besën në Ferizaj, kurse skuadra kampione kishte fituar në vjeshtë në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Të dy ndeshjet ishin dramatike dhe me rivalitet dhe njëjtë do të jetë edhe të shtunën. Kastrioti ka angazhuar një lojtar afrikan, ndërsa te Besa është zyrtarizuar një trajner kroat.

Të shtunën janë edhe dy ndeshjet tjera të javës 20 në Superligën A. Nga ora 15:00 takohen Vushtrria e Drita kurse nga ora 18:00 Vëllaznimi e Prishtina.

Në Superligën B luhet java e 19-të, poashtu të shtunën. Trepça e Samadrexha takohen nga ora 18:30 kurse Drenica e Zhegra nga ora 16:00.

Në Ligën e Parë (meshkujt) është java e tetë. Llapi e pret KEK-un nga ora 19:00 të shtunën, kurse nga ora 17:30 po të shtunën takohen Prizreni e Deçani. Ndeshja Ulpiana – Lepenci luhet më vonë, kurse Dukagjini pushon.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Të martën nga ora 17:00 luhet ndeshja e dytë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova