Istogu e Kastrioti luajnë ndeshjen më interesante të javës

Superliga e hendbollisteve vazhdon këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 11-të. Dy ndeshje janë të shtunën e tri të dielen. Të shtunën janë takimet: Jusuf Gërvalla – Drita (13:00) e Samadrexha – Vushtrria (19:00). Të dielen janë takimet: Vjosa – Prishtina (14:30), Vëllaznimi – Shqiponja (17:00) dhe Istogu – Kastrioti (18:00). Pikërisht ndeshja e […]

Ferizaj mirëpret edhe një superderbi

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj do të luhet edhe një superderbi i hendbollit kosovar në mes të Kastriotit vendas dhe skuadrës pejane Besa Famgas. Ndeshja Kastrioti – Besa Famgas luhet të shtunën nga ora 19:00 në javën e 20-të të Superligës A në hendboll (meshkujt). Kastrioti është në vend të parë me 36 pikë […]

Në Rahovec riaktivizohen dy skuadra të hendbollit

Prej edicionit të ardhshëm, 2019/2020, hendbollit kosovar do t’i kthehet një qendër e rëndësishme e tij. Bëhet fjalë për qytetin e Rahovecit, që ka traditë të pasur të hendbollit. Në mungesë të palestrës në Rahovec dhe vështirësive financiare skuadra e këtij qyteti ishte larguar nga garat tri vite më parë, por pas situatës më të […]