Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Fillon gara në Superligën A

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A gjashtë skuadrat e para në tabelë pas pjesës së rregullt luftojnë për titull, përkatësisht plejof.
Skuadrat në Superligën A i luajnë edhe dhjetë xhiro të tjera.
Ndeshja Besa Famgas – Vëllaznimi luhet sot prej orës 17:00. Besa Famgas ka fituar 18 ndeshjet e deritashme dhe është favorite e madhe.
Dy ndeshje tjera të javës së 19-të kampionale luhen të mërkurën.
Prishtina e Drenica takohen nga ora 18:00 kurse kryendeshja e xhiros mes Trepçës dhe Kastriotit është nga ora 19:30.

Lajme tjera