“Final 4” i Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Në fundjavë në Budapest luhet “Final 4” i Ligës së Kampionëve për hendbolliste. Priten ndeshje shumë cilësore dhe atmosferë madhështore. Tifozët e hendbollit në Kosovë mund të jenë pjesë e tyre përmes transmetimit që bëhet në RTV 21 Plus, që transmeton shumë ndeshje evropiane dhe poashtu të hendbollit kosovar.


Do të paraqiten katër skuadrat më të mira evropiane të momentit dhe natyrisht lojtaret më të mira. Aksionet e bukur, golat e bukur, do të jenë pjesë e pandashme e këtyre ndeshjeve. Ndeshja e parë luhet në mes të Vipers Kristiansand të Norvegjisë dhe Gyori ETO KC të Hungarisë.

Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 15:15. Të njëjtën ditë nga ora 18:00 takohen Metz Handball i Francës me Rostov-Don të Rusisë.

Të dielen luhet ndeshja për vend të tretë në ora 15:15 dhe finalja e madhe në ora 18:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …