Fitore e ngushtë e Drenicës në Prizren

Të dielën është luajtur ndeshja në mes të Prizrenit dhe Drenicës, që i ka takuar javës së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Me një gol dallim ka fituar skuadra nga Drenasi.
38:37 në të mirë të Drenicës ishte rezultati në fund. Pas pjesës së parë Drenica kishte pesë gola epërsi, 20:15, por në të dytën prizrenasit u afruan.
Drenica renditet e katërta me 10 pikë, kurse Prizreni është i fundit me 1 pikë. Por prizrenasit po ngritën gradualisht.
Prizreni – Drenica 37:38 (15:20)

Prizreni: Etemi, Koro, Thaqi, Ferati, J. Thaqi, Bytyqi, Topalli 3, Gashi 6, Skenderi 2, Ahmetaj, Haxhimusa 6, Ibrahimi 9, Krasniqi 2, Buqaj, Salihu 9

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 7, Mehmeti 11, Zeka 5, Hamza 7, Sahiti 5, Binaku, Batatina, Baliu 2, Zariqi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova