Fitore e thellë e Istogut në derbi

Istogu e ka fituar thellë derbin e javës së katërt të Superligës së Kosovës për hendbolliste. Të dielen në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Istogu fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 41:22. Pas pjesës së parë istogaset kishin dhjetë gola epërsi, 20:10. Ndeshja u luajt para qindra shikuesve në një atmosferë të bukur sportive.

Për Istogun ishte fitorja e tretë ndërsa për Prishtinën humbja e parë. Tani të dy skuadrat i kanë nga gjashtë pikë. Istogu është i treti derisa Prishtina është e katërta. A. Rugova dhe P. Ferataj shënuan nga dhjetë gola për Istogun. Te Prishtina më efikasja ishte M. Sefedini me katër gola.

Tashmë skuadrat e vetme pa humbje janë Shqiponja e Vushtrria që prijnë në tabelë me nga tetë pikë. Shqiponja, Vushtria, Istogu e ndoshta edhe Prishtina e Kastrioti, pritet të luftojnë për trofe këtë edicion. Vushtrria të dielen fitoi me rezultat 43:16 ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla, ndërsa Shqiponja të shtunën e mposhti Samadrexhën me rezultat 45:22.

Prishtina – Istogu 22:41 (10:20)

Prishtina: Sefedini 4, Sopjani, Krasniqi, Prelvukaj 1, Mekolli 1, Zeqiri, Berisha 3, Uka, Matarova 3, Llapashtica, L. Berisha, Hashani 2, Stagova 3.

Istogu: Shehdadi, Avdylaj, Kameri 6, Venetski 5, F. Rexhaj 2, Halitaj, V. Rexhaj, Ferataj 10, Krasniqi, Ujkiq 1, Rugova 10.

Vëllaznimi – Vjosa 26:23 (11:12)

Vëllaznimi: Mullakadrija, Zhubi 3, Bordoniqi, Bytyqi, Daija 2, Hana, Haxhija, Kastrati 3, Radoniqi 17, Grezda 1.

Vjosa: Mehmeti, Hasani, Rama, Imeri 3, B. Hasani 6, Imeri 1, Hoxha 8, Shabani 2, Mehmeti 3, Salihu.

Vushtrria – Jusuf Gërvalla 43:16 (22:3)

Vushtrria: N. Kelmendi, Gubetini, Avdiu 5, Rama 8, Zymberi 2, Preniqi 2, Mehmeti 3, A. Kelmendi 14, Rrahmani 2, Selaci 1, Kasumi 3, Tahiri 3.

Jusuf Gërvalla: Hagjosaj, Shala 5, Çekaj 2, Shala, Berisha 2, Qufaj 4, Tolaj, Imeraj, Gecaj 3 .

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova