Fitore e thellë e Istogut në derbi

Istogu e ka fituar thellë derbin e javës së katërt të Superligës së Kosovës për hendbolliste. Të dielen në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Istogu fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 41:22. Pas pjesës së parë istogaset kishin dhjetë gola epërsi, 20:10. Ndeshja u luajt para qindra shikuesve në një atmosferë të bukur sportive. Për Istogun […]

Edhe një fitore e Kastriotit për suksesin historik

Kastrioti i Ferizajt e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Tallinnit të Estonisë dhe me dy fitore ka kaluar rrethin e dytë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup). Ndeshja e dytë, përkatësisht e kthimit, u zhvillua të dielen mbrëma në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Kastrioti fitoi me një gol diferencë, 26:25. Ndeshjen e parë […]

Prishtina përshëndetet nga garat evropiane

Hendbollistët e Prishtinës e kanë humbur edhe ndeshjen e dytë me skuadrën nga Ukraina, ZNTU-ZAB Zaporozhye. Ndeshja e kthimit e rrethit të dytë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) u luajt të dielen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Zaporozhye e fitoi ndeshjen e dytë me rezultat 36:25. Pas pjesës së parë rezultati ishte […]

Ndërroi jetë ish anëtari i KH Lepenci, Shaban Kyçyku

Dje pasdite ndërroi jetë ne moshën 50 vjeçare aktivisti i hendbollit kaçanikas, Shaban Kyçyku. I ndjeri ishte hendbollit i klubit Lepenci nga Kaçaniku. Ai vazhdimisht gjatë masave të dhunshme i qëndroi në krahë klubit, në zhvillimin e garave të rregullta. Shaban Kyçyku ishte një qytetar i devotshëm, duke lënë të pikëlluar shumë njerëz, ndërsa do […]