Ndërroi jetë ish anëtari i KH Lepenci, Shaban Kyçyku

Dje pasdite ndërroi jetë ne moshën 50 vjeçare aktivisti i hendbollit kaçanikas, Shaban Kyçyku.

I ndjeri ishte hendbollit i klubit Lepenci nga Kaçaniku. Ai vazhdimisht gjatë masave të dhunshme i qëndroi në krahë klubit, në zhvillimin e garave të rregullta.

Shaban Kyçyku ishte një qytetar i devotshëm, duke lënë të pikëlluar shumë njerëz, ndërsa do të mbetet në kujtim të përhershëm. Familjes, qytetit e hendbollistëve të Kaçanikut, do t’iu mungoj shumë I ndjeri Kyçyku. Varrimi i te ndjerit bëhet të dielen (sot) në ora 16:00.

Federata e Hendbollit të Kosovës I shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Kyçyku dhe njerëzve të hendbollit në Kaçanik.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …