Fitore e Vëllaznimit, sot Drita pret Vushtrrinë

Vëllaznimi i Gjakovës e ka fituar ndeshjen e fundit të javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të enjten mbrëma në Vushtrri, Vëllaznimi fitoi ndaj Samadrexhës vendase me rezultat 31:24. Pjesa e parë e ndeshjes u fitua nga gjakovarët me 14:9. Ndeshjet tjera të xhiros së 15-të janë luajtur fundjavën e kaluar. Me këtë xhiro është hapur stinori pranveror në kampionatin e Kosovës në hendboll.

Vëllaznimi është i teti me 10 pikë, kurse Samadrexha mbetet e parafundit (9) me dy pikë, sa i ka edhe Llapi në vend të fundit. A. Maloku shënoi 11 gola për Samadrexhën, kurse I. Leka shënoi 10 herë për Vëllaznimin.

Ndërkohë menjëherë të premten (sot) nis java e 16-të në Superligën e meshkujve. Nga ora 18:00 në Gjilan takohen Drita e Vushtrria. Të shtunën luhen ndeshjet Prishtina – Besa FamGas (19:00) dhe Trepça – Samadrexha (16:00), kurse të dielen takohen Llapi me Kastriotin (17:00) dhe Vëllaznimi me Zhegrën (17:00).

Samadrexha – Vëllaznimi 24:31 (9:14)

Samadrexha: Bunjaku, A. Maloku 11, Sadiku 4, B. Maloku, Al. Maloku, Sh. Maloku, F. Maloku 3, Sopjani 1, S. Maloku 1, Be. Maloku 1, Jashari 3, Basholli.

Vëllaznimi: Luzha, Sadriu, Mamusha 4, Spahija 4, Nagavci, Lluka, Kusari 4, Leka 10, Peja 5, Gaxha, Haxhiavdyli, Fana, Cula 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova