Fitore për skuadrat mysafire

Të shtunën u zhvilluan dy ndeshjet e para të javës së tetë të Superligës së Kosovës për hendbolliste. Fitore shënuan skuadrat mysafire.

Kështu në Gjakovë, Kastrioti e mposhti Vëllaznimin me rezultatin e lartë, 48:18. Për ferizajaset ishte fitorja e pestë që e ngrit Kastriotin në vendin e tretë me 11 pikë. Vëllaznimi pësoi humbjen e shtatë dhe mbetet i parafundit me dy pikë.

Vjosa është skuadra e vetme që nuk ka fitore deri më tani. Vjosa luajti në Ferizaj ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla dhe humbi me rezultat 23:14. Jusuf Gërvalla është në vendin e tetë me katër pikë, pasi shënoi fitoren e dytë. Vjosa është e fundit.

Të dielen luhet ndeshja Drita – Prishtina, ndërsa takimet Shqiponja – Vushtrria e Samadrexha – Istogu zhvillohen mesjavën e ardhshme.

Vëllaznimi – Kastrioti 18:48 (7:22)

Vëllaznimi: Mullakadria, Haxhia, Bordoniqi 2, Zhubi 3, Bytyqi, Kastrati 2, Radoniqi 11, Grezda, Daia, Hana.

Kastrioti: Rugova, Terpeza, Gurgurovci, Misini, Stagova 5, S. Reqica 1, Salihu 3, E. Reqica 3, Gashi 7, Basha 10, Trajkovska 9, A. Salihu 10.

Vjosa – Jusuf Gërvalla 14:23 (8:10)

Vjosa: Mehmeti, Imeri, Ble. Hasani 2, Bli. Hasani, Imeri 2, Rama, B. Mehmeti 7, Salihi, Shabani 1, Hoxha 2.

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Shala 13, Qekaj 3, Berisha 1, Tolaj 1, Gecaj 1, Imeraj 3, Qufaj 2, J. Shala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova