Fitore historike e Istogut

Hendbollistet e Istogut kanë arritur fitore historike të shtunën në mbrëmje në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Ato fituan ndaj skuadrës italiane Cassano Magnago me rezultat 26:24. Për Istogun ishte ndeshja e parë evropiane në shtëpi dhe fitorja e parë evropiane poashtu. Ndeshja e së shtunës ishte e para e rrethit të tretë të Kupës Sfiduese […]

Fitore për skuadrat mysafire

Të shtunën u zhvilluan dy ndeshjet e para të javës së tetë të Superligës së Kosovës për hendbolliste. Fitore shënuan skuadrat mysafire. Kështu në Gjakovë, Kastrioti e mposhti Vëllaznimin me rezultatin e lartë, 48:18. Për ferizajaset ishte fitorja e pestë që e ngrit Kastriotin në vendin e tretë me 11 pikë. Vëllaznimi pësoi humbjen e […]

Besa i kthehet fitoreve, ndeshja Zhegra – Drenica nuk jep fitues

Kampioni Besa Famgas është kthyer te fitoret në Superligën e Kosovës në hendboll. Pasi në mesjavë humbi nga Prishtina, Besa të shtunën e fitoi bindshëm ndeshjen e javës së nëntë ndaj Samadrexhës. 45:14 ishte rezultati në të mirë të ekipit pejan. Besa me këtë fitore është kthyer në vendin e parë me 16 pikë, ndërsa […]

Kastrioti i gatshëm për ndeshjen në Belgjikë

Kastrioti i Ferizajt është i gatshëm për ndeshjen që e luan në Vise të Belgjikës. Në kuadër të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) për hendbollistë, Kastrioti takohet me skuadrën belge Vise dhe ka optimizëm se mund të kalohet edhe ky kundërshtar. Ndeshja e parë luhet në Belgjikë të dielen (nesër) prej orës […]

Shala pret përkrahje të madhe për hendbollistet e Istogut

Trajneri i Istogut, Faruk Shala është optimist para ndeshjeve të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese me italianet e Cassanno Magnago. Ndesha e parë luhet të shtunën (sonte) nga ora 20:00 kurse e dyta të dielen (nesër) prej orës 17:00. Të dy ndeshjet luhen në palestrën “Karagaçi” në Pejë.Shala është i kënaqur me formën e […]