Kastrioti i gatshëm për ndeshjen në Belgjikë

Kastrioti i Ferizajt është i gatshëm për ndeshjen që e luan në Vise të Belgjikës. Në kuadër të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) për hendbollistë, Kastrioti takohet me skuadrën belge Vise dhe ka optimizëm se mund të kalohet edhe ky kundërshtar. Ndeshja e parë luhet në Belgjikë të dielen (nesër) prej orës 20:30. Ndërsa ndeshja e kthimit është në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj më 24 nëntor nga ora 19:00.

Kastrioti në rrethin e dytë arriti sukses historik duke e kaluar skuadrën nga Estonia, Tallinn. Ndeshjet ishin luajtur në Ferizaj më 13 e 14 tetor kurse skuadra e Verim Zherkës fitoi me rezultat të përgjithshëm 51:47.

Skuadra belge Vise është paraqitur në katër vitet e kaluara në Kupën Sfiduese. Në tri raste ka zënë vend në mesin e 16 më të mirave. Për Visen luajnë shumë hendbollistë të huaj nga vende tjera evropiane. Kastrioti ka në përbërje dy lojtarë nga Maqedonia, por edhe disa reprezentues të Kosovës që pritet të japin kontribut të madh.

Kastrioti u ka bërë thirrje bashkëatdhetarëve në Belgjikë por edhe në shtetet tjera përreth saj që t’i ofrojnë përkrahje në ndeshjen e parë. Rezultati i mirë nga ndeshja e parë do të hapte rrugën për Kastriotin për të vazhduar ëndrrën evropiane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …