Shala pret përkrahje të madhe për hendbollistet e Istogut

Trajneri i Istogut, Faruk Shala është optimist para ndeshjeve të rrethit të tretë të Kupës Sfiduese me italianet e Cassanno Magnago.

Ndesha e parë luhet të shtunën (sonte) nga ora 20:00 kurse e dyta të dielen (nesër) prej orës 17:00. Të dy ndeshjet luhen në palestrën “Karagaçi” në Pejë.
Shala është i kënaqur me formën e hendbollisteve, ndërsa tregon se përkrahja ndaj tyre do të jetë e madhe. Ai ka treguar se në qytetin e Istogut ka një mobilizim të madh për këto dy ndeshje evropiane.

“Jemi të kënaqur që luajmë ndeshje evropiane. Jemi përgatitur aq sa kemi mundur. Skuadra është e përqendruar dhe është me plot vetëbesim për paraqitje të denjë. Skuadra e Istogut në çdo ndeshje luan për fitore dhe ne do të japim çdo gjë nga vetja dhe nuk do të dorëzohemi deri në fund për të arritur një rezultat pozitiv”, ka thënë Faruk Shala. Istogu i luan ndeshjet në Pejë pasi palestra në Istog nuk po përfundon së ndërtuari.

“Tashmë dihet, kundërshtari më i madh për ne është pamundësia e zhvillimit të ndeshjeve në qytetin e Istogut e sidomos tani këto ndeshje që janë historike për ne dhe qytetin. Por është për t’u admiruar pasi ka një interesim të jashtëzakonshëm. I tërë qyteti i Istogut është ngritur në këmbë për këto ndeshje edhe pse zhvillohen në qytetin e Pejës. Ne presim përkrahje të jashtëzakonshme të qytetarëve të komunës së Istogut dhe pikërisht kjo do të jetë atuja kryesore e skuadrës sonë. Presim që tifozët të jenë lojtari ynë i tetë”, ka përfunduar Shala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova