Fitore të reja për skuadrat pretendente

Në fundjavë janë luajtur ndeshjet e javës së 11-të të Superligës për hendbolliste. Skuadrat pretendente nuk kanë lejuar befasi, duke shënuar fitore bindëse. Kështu të dielen Istogu fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt në Pejë me rezultat 24:11. Vushtrria e ka mposhtur Samadrexhën me rezultat 33:18. Istogu e Vushtrria udhëheqin në tabelë me nga 20 pikë.

E treta është Shqiponja me 17 pikë. Shqiponja e ka fituar përballjen lokale me Vëllaznimin me rezultat 39:20. Prishtina fitoi ndja Vjosës me 30:13, ndërsa Jusuf Gërvalla e ka befasuar Dritën duke e mposhtur me 27:25.

Samadrexha – Vushtrria 18:33 (6:13)

Samadrexha: Ar. Maloku, Halili, De. Basholli 4, Arl. Maloku 6, Te. Maloku, Surdulli, Rre. Basholli, El. Basholli, Le. Basholli, Ge. Basholli 5, R. Maloku, Qe. Basholli 4.

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Avdiu 9, Zumberi 3, Preniqi 3, Kelmendi 6, Rrahmani 2, Selaci, Kasumi, Tahiri 5, Paci 5.

Vëllaznimi – Shqiponja 20:39 (12:17)

Vëllaznimi: Hana, Bordoniqi, Jetishi 3, Grezda 1, Mullakadrija, Cermjani, Bytyqi, Kastrati 4, Daija 2, Frrokaj 1, Zhubi, Radoniqi 9, Kabashi.

Shqiponja: Ferizaj, Goqaj 2, Goqi 8, Juniku 6, Nivokazi 12, Malaj 2, Mehmeti 6, Berisha 3, Quni.

Vjosa – Prishtina 13:30 (6:13)

Vjosa: Behluli, Bli. Hasani 1, Imeri 2, Rama 1, V. Imeri 4, Hoxha 3, Salihi, Ble. Hasani, Feka, Çukovci 2.

Prishtina: Uka, Krasniqi, Prelvukaj, Hashani 2, Llapashtica, B. Krasniqi, Stagova 12, Berisha 3, Matarova 4, Fazlija 7, Kurteshi 3.

Istogu – Kastrioti 24:11 (17:5)

Istogu: Ahmetxhekaj, Shehdadi, Ferataj 4, V. Rexhaj 1, Halitaj 4, F. Rexhaj 3, Rugova 5, Shatri, Kameri 1, Ujkiq 6.

Kastrioti: Rogova, Reqica 1, Misini 3, Gurgurovci 2, Stagova 1, E. Reqica 2, Gashi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova