Fitore të thella për Istogun e Vushtrrinë

Të dielen janë luajtur dy takime të javës së parë të kampionatit të Kosovës për hendbolliste. Pasi të shtunën fitore të thella shënuan Shqiponja e Kastrioti, të dielen të njëjtën gjë e bënë edhe Istogu dhe Vushtrria.

Istogu e Vushtrria pritet të luftojnë për titull e Kupë dhe kampionatin e kanë nisur mbarë. Istogu është takuar me skuadrën e re të Superligës, “Jusuf Gërvalla” dhe ka fituar me rezultat 48:27. Istogu ishte vendas, por ndeshja u luajt në Junik. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:14, por në të dytën u bë dallimi. A. Rugova me 11 gola, P. Ferataj me 10 dhe E. Kameri me nëntë ishin më efikaset te Istogu. K. Shala u dallua te “Jusuf Gërvalla” me dhjetë gola.

Edhe më thellë ka fituar Vushtrria ndaj Vjosës në takimin e luajtur në Ferizaj. 40:9 ishte rezultati në të mirë të vushtrriaseve. Pas pjesës së parë Vushtrria kishte epërsi prej 20:3. B. Hoxha shënoi pesë gola për Vjosën, derisa te Vushtrria u dalluan A. Kelmendi me 12 gola dhe B. Rama me 10.
Të enjten luhet ndeshja e fundit e javës së parë mes Vëllaznimit e Prishtinës.

Vjosa – Vushtrria 9:40 (3:20)

Vjosa: Mehmeti, Shabani, Hasani 2, B. Mehmeti, Imeri, Hoxha 5, Salihi, Imeri 2, Hasani, Rama.

Vushtrria: N. Kelmendi, Gubetini, Avdiu 2, Rama 10, Zymberi 1, Preniqi 2, Mehmeti 5, Kelmendi 12, Rrahmani 2, Selaci 1, Kasumi 2, Tahiri 3.

Istogu – Jusuf Gërvalla 40:27 (17:14)

Istogu: Shehdadi, Ujkaj 9, Ferataj 10, Halitaj 5,Rugova 12, , Shatri 2, V. Rexhaj 3, F. Rexhaj 34 Ahmetxhekaj, Avdylaj, Zogaj 4.

Jusuf Gërvalla: Imeraj 1, Shala 10, Haxhosaj, Qufaj, Berisha 3, Gecaj 6, Çekaj 3, Tolaj 1, Gashi 3 .

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova