Fitore të thella për Prishtinën e Kastriotin, fitojnë edhe Vëllaznimi e Drenica

Rron Ramadani sulmon

Të shtunën janë luajtur ndeshjet e para të stinorit 2020/2021 të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Favoritët, Prishtina e Kastrioti, kanë shënuar fitore të thella në hapje të kampionatit. Prishtina e mposhti Llapin me rezultat 51:24 kurse Kastrioti i Ferizajt fitoi në Prizren me rezultat 43:14.

Dukshëm më tepër rivalitet kishte në Vushtrri e në Gjilan. Në Vushtrri, skuadra vushtrriase pësoi 34:31 nga Vëllaznimi i Gjakovës. Ndërkohë në Gjilan, Drenica e mposhti Zhegrën vendase me rezultat 32:28.

Ndeshja në mes të Besa Famgas e Trepçës luhet të dielën nga ora 17:00.

Zhegra – Drenica 28:32 (13:14)

Zhegra: Ibrahimi, Murseli 4, Haziri 11, Aliu 2, A. Isufi, F. Isufi, L. Haziri, Agushi 1, E. Isufi, Ad. Isufi 9, Sh. Shaqiri 1, E. Shaqiri

Drenica: Beci, Muqolli, Kastrati 12, Mehmeti 11, Zekaj 4, Hamza 1, Sahiti, Binaku 3, Baliu, Batatina 1, Zariqi

Prizreni – Kastrioti 14:43 (7:27)

Prizreni: Etemi, Berisha, Bytyqi 1, Skenderi, Ferati, Buqaj, D. Bytyqi 1, Thaqi 2, Ahmetaj, Krasniqi, Q. Thaqi, Topalli 6, Koro, Gashi 3, Selmani

Kastrioti: D. Dugolli, Hajdini, Tafarshiku 3, Selmani 7, Qerimi 1, Hoxha 2, Shabani 11, Rudari 5, Bytyqi 3, Mustafa 8, Brahimi 2

Prishtina – Llapi 51:24 (18:15)

Prishtina: Bajqinovci 9, Abazi 7, Terziqi 5, Gjuka 3, Kuleta 3, Syla 4, Agushi, Ademi 3, Beshiri 7, Beqiraj, Visoka 6, Quni 3, Qela 1

Llapi: Mani, Bugujevci 1, Havolli 1, Hoxha 6, Hasani 2, Beshiri 3, E. Bugujevci 1, Berisha 3, Blaku, Bajrami 1, A. Mani 1, Ademi 1, E. Havolli 4

Vushtrria – Vëllaznimi 31:34 (9:14)

Vushtrria: Pllana, Melenica, Musa 3, Sadiku 2, F. Jashari 5, Karaqa 7, Tahiri 1, M. Jashari 11, Gubetini 2, Selaci, Miftari, Emini, Mehmeti, F. Musa, Fazliu

Vëllaznimi: Leka 2, Shyti, Spahija, Mamusha 5, Luzha 6, Rama 9, Morina 1, Dukaj 6, Hoti, Idrizi 1, Pozhegu, Fana 4, Brahushi

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …