Fitore të thella të mysafirëve

Pas aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, ndeshjeve të kombëtares A me Poloninë e Gjermaninë, miqësoret e kombëtares së femrave në Luksemburg dhe ngjarjes me shumë peshë, IHF Trophy që u mbajt në Prishtinë, këtë të mërkurë është rikthyer gara në Superligën e hendbollistëve.

Janë luajtur tri ndeshje të mbetura të javës së pestë, që janë shtyrë për shkak të aktiviteteve ndërkombëtare. Ashtu si pritej fitore kanë shënuar skuadrat mysafire, që edhe ishin favorite të mëdha.

Drita e Gjilanit e ka shënuar edhe fitoren e pestë rresht, duke fituar thellë ndaj Trepçës në Mitrovicë me rezultat 32:20. Fitoren e pestë e shënoi edhe Kastrioti, që fitoi ndaj Zhegrës në Gjilan me rezultat 46:21. Ndërkohë Prishtina fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 40:22.

Në tabelë udhëheqin Kastrioti, Besa Famgas e Drita me nga 10 pikë, ndërsa Prishtina është e katërta me tetë pikë.

Trepça – Drita 20:32 (9:14)

Trepça: Terziqi, Tahiri, Voca, Çela, Y. Beqiri 1, Shabani 12, Fejzullahu 2, Eg. Çela, E. Beqiri 1, Pllana 2, Shala, Zhuri 2.

Drita: Sylejmani, Buqinca, Mehmeti 3, Mustafi 3, Maxhera 3, Gubetini 4, Shaqiri 3, Misini, Shahini 4, Cimili 3, Azizi 1, Selmani 8.

Zhegra – Kastrioti 21:46 (10:23)

Zhegra: Kurexhaj, A. Haziri 8, A. Isufi 5, Aliu 5, Jakupi, D. Haziri 1, Murseli 2, Ibrahimi, L. Haziri.

Kastrioti: Kolev, D. Dugolli, K. Syla 7, Rudari 5, Salihu 7, A. Dugolli 2, Terziqi 1, Prekazi 4, Shabani 6, Haxhimusa 3, Ramadani 1, B. Syla 2, Mustafa 4, Esati, Rajatoski 4.

Vëllaznimi – Prishtina 22:40 (9:22)

Vëllaznimi: Curri, Luzha, Spahija 4, Halili 5, Mamusha 3, Gaxha 1, Fana 2, Rama 2, Rexha 2, Neziri 3.

Prishtina: Agushi, Krasniqi 6, Gjuka 3, Abazi 3, Ademi 3, Hoxha 2, Basholli 2, Bajqinovci 9, Murtezi 2, Visoka 4, Kastrati 2, Beshiri 4, Beqiraj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova