Fitoret e dyta për Prishtinën e Drenicën

Lojtar i KH Prishtina ndlohet nga lojtar i KH Trepça

Prishtina e Drenica i kanë fituar edhe ndeshjet e dyta në edicionin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Të shtunën, Prishtina fitoi në udhëtim ndaj Prizrenit me rezultat të lartë, 48:16. Ndërkohë Drenica në Drenas e mposhti Vushtrrinë me rezultat 40:32.

Ndeshja në mes të Kastriotit dhe Trepçës nuk është zhvilluar, pasi vendasit nuk janë paraqitur. Për këtë ndeshje gjatë javës së ardhshme do të vendos komesari i garave.

Të dielën janë ndeshjet Vëllaznimi – Besa Famgas (17:00) dhe Llapi – Zhegra (18:00).

Prizreni – Prishtina 16:48 (7:23)

Prizreni: Etemi, Berisha, Bytyqi 2, Skenderi, Ferati 1, Buqaj, Bytyqi 2, Thaqi 5, Krasniqi 3, Thaqi, Topalli, Koro, Gashi 3, Selmani

Prishtina: Quni, Ramadani 3, Beqiraj, Terziqi 13, Gjuka 7, Kuleta 1, Syla 4, Ademi 2, Agushi, Visoka, Abazi 6, Bajqinovci 10, Qela, Prekazi 2

Drenica – Vushtrria 40:32 (19:13)

Drenica: Geci, Muqolli, Kastrati 9, Mehmeti 10, Dubovci 8, Zekaj 5, Hamza 3, Sahiti, Hasani, Binaku 2, Baliu 2, Batatina 1, Zariqi, Lladrovci

Vushtrria: Pllana, Melenica, Musa 6, Sadiku, Karaqa 3, F. Jashari 9, M. Jashari 4, Selaci 4, Miftari 4, Emini, Mehmeti 1, Fazliu, F. Musa 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova