Përfaqësuesit e Kosovës shkëlqejnë në Evropë

Haris Berisha në akcion

Kapiteni i Kosovës, Valon Dedaj ka realizuar pesë gola në fitoren 29:21 të Kreuzlingenit ndaj Mohlinit, në Ligën B të Zvicrës. Dedaj i realizoi pesë golat nga gjashtë tentime.Drenit Tahirukaj shënoi dy gola nga pesë tentime, ndërsa mbrëmje të madhe kishte portiere Haris Berisha. Ai bëri plot 18 pritje kurse në drejtim të portës së […]

Kastriotit i takon ndeshja më e barabartë

Lojtare me numer 23 ne akcion - Kastrioti FHK

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të javës së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Derisa Prishtina fitoi bindshëm ndaj KEK-ut (44:9) dhe Ferizaj ndaj Dritës (36:24), ndeshjet e luajtura në Gjakovë ishin më të përafërta. Shqiponja fitoi 30:26 ndaj Jusuf Gërvallës, kurse pas 30 minutave lojë Shqiponja kishte vetëm […]

Fitoret e dyta për Prishtinën e Drenicën

Lojtar i KH Prishtina ndlohet nga lojtar i KH Trepça

Prishtina e Drenica i kanë fituar edhe ndeshjet e dyta në edicionin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Të shtunën, Prishtina fitoi në udhëtim ndaj Prizrenit me rezultat të lartë, 48:16. Ndërkohë Drenica në Drenas e mposhti Vushtrrinë me rezultat 40:32. Ndeshja në mes të Kastriotit dhe Trepçës nuk […]

Ramadani javën e ardhshme shpall listën për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë

Taip Ramadani reagon gjate nje ndeshje

Selektori i Kosovës, Taip Ramadani, është duke përgatitur listën e hendbollistëve në të cilët do të llogaritet në ndeshjet e para të kualifikimeve për “Euro 2022”. Për shkak të ngritjes në vitet e fundit, Kombëtarja jonë e nisë kampanjën kualifikuese nga faza e dytë.Tashmë është zhvilluara faza e parë kualifikuese e po ashtu një raund […]