Përfaqësuesit e Kosovës shkëlqejnë në Evropë

Haris Berisha në akcion

Kapiteni i Kosovës, Valon Dedaj ka realizuar pesë gola në fitoren 29:21 të Kreuzlingenit ndaj Mohlinit, në Ligën B të Zvicrës. Dedaj i realizoi pesë golat nga gjashtë tentime.Drenit Tahirukaj shënoi dy gola nga pesë tentime, ndërsa mbrëmje të madhe kishte portiere Haris Berisha.

Ai bëri plot 18 pritje kurse në drejtim të portës së tij shkuan 39 goditje. Pra kishte përqindje shumë të mirë. Tahirukaj e Berisha po ashtu luajnë për Kreuzlingenin.Me pesë fitore e dy humbje, Kreuzlingeni renditet i treti dhe po lufton për kalim në elitë.

Paraqitje të mirë kishte të shtunën edhe portiere tjetër i Kosovës, Liridon Zena. Në elitën kroate, Zena priti tetë prej 16 goditjeve, por që nuk ishin të mjaftueshme. Skuadra e tij, Zamet, humbi 19:18 nga Varazhdini, në kuadër të javës së katërt. Forma e Zenës po shkon duke u ngritur.

Në Suedi, Endrit Abdullahi realizoi plot 9 gola në fitoren 37:29 të Rimbos ndaj AIK-ut, në kategorinë e dytë. Edhe forma e Abdullahit po ngritet para ndeshjeve të Kombëtares.

Leonard Gegaj realizoi një gol për Karra Hf që fitoi 29:25 ndaj Lindesbergut.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …