Përfaqësuesit e Kosovës shkëlqejnë në Evropë

Haris Berisha në akcion

Kapiteni i Kosovës, Valon Dedaj ka realizuar pesë gola në fitoren 29:21 të Kreuzlingenit ndaj Mohlinit, në Ligën B të Zvicrës. Dedaj i realizoi pesë golat nga gjashtë tentime.Drenit Tahirukaj shënoi dy gola nga pesë tentime, ndërsa mbrëmje të madhe kishte portiere Haris Berisha.

Ai bëri plot 18 pritje kurse në drejtim të portës së tij shkuan 39 goditje. Pra kishte përqindje shumë të mirë. Tahirukaj e Berisha po ashtu luajnë për Kreuzlingenin.Me pesë fitore e dy humbje, Kreuzlingeni renditet i treti dhe po lufton për kalim në elitë.

Paraqitje të mirë kishte të shtunën edhe portiere tjetër i Kosovës, Liridon Zena. Në elitën kroate, Zena priti tetë prej 16 goditjeve, por që nuk ishin të mjaftueshme. Skuadra e tij, Zamet, humbi 19:18 nga Varazhdini, në kuadër të javës së katërt. Forma e Zenës po shkon duke u ngritur.

Në Suedi, Endrit Abdullahi realizoi plot 9 gola në fitoren 37:29 të Rimbos ndaj AIK-ut, në kategorinë e dytë. Edhe forma e Abdullahit po ngritet para ndeshjeve të Kombëtares.

Leonard Gegaj realizoi një gol për Karra Hf që fitoi 29:25 ndaj Lindesbergut.

https://twitter.com/HBkanalen/status/1317452255164026881

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova