Fitorja e parë për Dritën, Kastrioti triumfon me përmbysje

Drita e Gjilanit e ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).
Drita të dielën, në kuadër të javës së shtatë, fitoi ndaj KEK-ut me rezultat 24:16. KEK-u ishte vendas në këtë ndeshje.
Drita renditet e parafundit me 2 pikë kurse KEK-u mbetet pa pikë në vend të fundit.
Të dielën u luajt edhe ndeshja në mes të Kastriotit dhe Samadrexhës. Fitore shënoi Kastrioti me rezultat 33:26. Por pas pjesës së parë samadrexhaset ishin në epërsi, 15:12.
Kastrioti renditet i katërti me 10 pikë kurse Samadrexha është e nënta me 4 pikë.

KEK-u – Drita 16:24 (8:13)

KEK-u: Ramadani, Grajqevci 3, Klinaku 4, Dedinca, Smakiqi, Asllani, E. Grajqevci 5, D. Grajqevci 2, Selmanaj 2, Kutllovci

Drita: Sadiku, Rudhani 4, Marovca, Pajaziti, Ibrahimi, Hyseni 1, Ramabaja 9, Arifi 6, Reqani 3, Vokshi 1

Kastrioti – Samadrexha 33:26 (12:15)

Kastrioti: Dinarica, Stagova 6, Gurgurovci, Reqica 3, Gashi 3, Terpeza, Salihu 13, V. Gashi 6, Reqica, Grainca, Beqiri 2

Samadrexha: Ar. Basholli, A. Maloku 8, R. Maloku, E. Basholli, Arl. Maloku, Sadiku 1, Mehmeti 2, G. Basholli 1, A. Sadiku 11, Gr. Basholli 3, Arj. Maloku

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …