Fitorja e tretë për Prishtinën, e dyta për Kastriotin

Akcion nga loja ne mes Prishtina KH dhe Vushtrria KH

Skuadra e Prishtinës e ka shënuar fitoren e tretë rresht në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina të shtunë në Deçan fitoi ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla me rezultat 33:20.

Prishtina prinë në tabelë me 6 pikë kurse Jusuf Gërvalla renditet e gjashta me 2 pikë. Të shtunën u luajt edhe një ndeshje tjetër e javës së tretë.

Në Ferizaj, Kastrioti fitoi ndaj Vjosës me rezultat 41:20. Kastrioti ka dy fitore e një humbje dhe renditet i treti me katër pikë. Vjosa është në pritje të pikëve të para. Ndeshjet tjera të xhiros së tretë luhen të dielën.

Jusuf Gërvalla – Prishtina 20:33 (10:16)

Jusuf Gërvalla: Imeraj 2, Berisha, Çekaj, Tolaj 3, Shala, D. Çekaj 1, A. Imeraj 2, Qufaj 5, Gecaj 7, Zekaj

Prishtina: Ipçi 3, Prapashtica 3, Sefedini 3, Stagova 2, Nivokazi 4, Uka, Behluli, Shala 1, Kurteshi 5, Mehmeti 12, Baftijari

Kastrioti – Vjosa 41:20 (22:9)

Kastrioti: Terpeza, Reqica, Misini 1, Salihi 6, Beqiri, Dinarica, Grainca 1, Gashi 7, Stagova 6, P. Gashi 10, Saliu 5, E. Reqica 5

Vjosa: Gashi 3, Feka, Imeri 1, Hasani 4, V. Imeri 3, Bl. Hasani, Tershani, Rama, Shabani 2, Behluli 7

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova