Selektori Ramadani: Synimi është i qartë – kualifikimi në Euro 2022

Taip Ramadani reagon gjate nje ndeshje

Selektori i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani ka analizuar gjendjen e Kombëtares dhe synimet për dy ndeshjet e ardhshme, pasi më herët të premten shpalli listën për ndeshjet me Malin e Zi dhe Suedinë. Janë ndeshjet e para të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Për shkak të ngritjes në vitet e fundit, Kosova […]

Ndeshje interesante në javën e katërt

Akcion nga superliga e hendbollit

Disa ndeshje interesante priten në javën e katërt të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Derisa kampioni Besa Famgas është favorit absolut ndaj Llapit e po ashtu Prishtina është favorite ndaj Zhegrës, ndeshjet tjera pritet të jenë më të barabarta.Ndeshja Llapi – Besa Famgas është të shtunën nga ora 19:00, ndërsa Prishtina […]

Publikohet lista e gjerë e Kombëtares u18

Perfaqesuesja u18 e meshkujve te kosoves

Kryetrajneri i Kombëtares U18 të Kosovës në hendboll, Taib Kabashi, ka publikuar listën e gjerë të lojtarëve në të cilët llogarit për turneun në Bullgari e më pas edhe për Kampionatin Evropian të Divizionit B. Në listën e Kombëtares U18 janë 35 hendbollistë. Shumica janë të klubeve të vendit, që do të testohen të hënën. […]

Fitorja e tretë për Prishtinën, e dyta për Kastriotin

Akcion nga loja ne mes Prishtina KH dhe Vushtrria KH

Skuadra e Prishtinës e ka shënuar fitoren e tretë rresht në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina të shtunë në Deçan fitoi ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla me rezultat 33:20. Prishtina prinë në tabelë me 6 pikë kurse Jusuf Gërvalla renditet e gjashta me 2 pikë. Të shtunën u luajt edhe një […]