Florian Tasholli, emër i ri te grupmoshat e reja të Kosovës

Florian Tasholli pritet t’i bashkohet ekipeve të grupmoshave të reja të Kombëtares së Kosovës në hendboll në të ardhmen e afërt. Shtatlarti Tasholli ka vizituar Federatën e Hendbollit të Kosovës dhe ka shprehur gatishmëri që të luajë për Kosovën në të ardhmen. Tani mbetet te trajnerët e grupmoshave të reja të vlerësojnë Tashollin dhe eventualisht të ftojnë atë.

Tasholli është i lindur më 28 janar të vitit 2003 në Heidenheim të Gjermanisë. Aktualisht është në grupmoshat e reja të klubit gjerman Steinheim. Është duke u zhvilluar si lojtar, ndërsa ka gjatësi të duhur për hendboll. Është i gjatë 190 centimetra dhe peshon 90 kilogramë.

Federata e Hendbollit të Kosovës mirëpret vendimin e Tashollit që të jetë në dispozicion të Kosovës dhe pret që njëjtë të veprojnë edhe lojtarë tjerë që bëjnë karrierë në vende evropiane. Ekipet kombëtare të Kosovës kanë qenë, janë dhe do të jenë të hapura për të gjithë lojtarët cilësorë nga Kosova, pavarësisht nëse ata bëjnë karrierë në klube të vendit apo në klube të huaja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …