Hashani në Turqi, Bajçinca në Mal të Zi

Federata e Hendbollit të Kosovës vazhdon të jetë prezente nëpër gara ndërkombëtare edhe përmes delegatëve të saj. Në fundjavën që shkoi Fahredin Hashani e Shqipe Bajçinca ishin të deleguar nga EHF-ja për ndeshje të saj.

Hashani ishte delegate i EHF-së në ndeshjen e përfaqësueseve seniore të Turqisë dhe Lituanisë (femrat) që u luajt në Aksaray të Turqisë para plot 2400 shikuesve. Fitore shënoi Turqia me rezultat 30:24. Ndeshja ishte kualifikuese për evropianin e këtij viti, ndërsa gjyqtarë ishin rumunët Doru Manea dhe Radu Iliescu.

 Shqipe Bajçinca ishte delegate e EHF-së në turneun e grupit të shtatë të kualifikimeve për botërorin U-20 për hendbolliste. Këtë grup e fitoi Mali I Zi, ndërsa tri ndeshjet u luajtën në Podgoricë. Mali i Zi shënoi dy fitore, kurse Zvicra e Greqia barazuan mes vete. Ukrainaset Marina Duplii e Olena Kaverina drejtuan këto ndeshje si gjyqtare.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …