Hashani në Turqi, Bajçinca në Mal të Zi

Federata e Hendbollit të Kosovës vazhdon të jetë prezente nëpër gara ndërkombëtare edhe përmes delegatëve të saj. Në fundjavën që shkoi Fahredin Hashani e Shqipe Bajçinca ishin të deleguar nga EHF-ja për ndeshje të saj.

Hashani ishte delegate i EHF-së në ndeshjen e përfaqësueseve seniore të Turqisë dhe Lituanisë (femrat) që u luajt në Aksaray të Turqisë para plot 2400 shikuesve. Fitore shënoi Turqia me rezultat 30:24. Ndeshja ishte kualifikuese për evropianin e këtij viti, ndërsa gjyqtarë ishin rumunët Doru Manea dhe Radu Iliescu.

 Shqipe Bajçinca ishte delegate e EHF-së në turneun e grupit të shtatë të kualifikimeve për botërorin U-20 për hendbolliste. Këtë grup e fitoi Mali I Zi, ndërsa tri ndeshjet u luajtën në Podgoricë. Mali i Zi shënoi dy fitore, kurse Zvicra e Greqia barazuan mes vete. Ukrainaset Marina Duplii e Olena Kaverina drejtuan këto ndeshje si gjyqtare.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …