Informata të rëndësishme në seminarin për mjekë e fizioterapeutë

Fizioterapistet duke ligjeruar

Informata të rëndësishme janë dhënë në seminarin për mjekë, fizioterapeutë e persona zyrtarë të klubeve që është mbajtur të dielën në Sheshin 21 në Prishtinë. Seminarin e hapi Izet Gjinovci, sekretar gjeneral i FHK-së, kurse të pranishmit i ka përshëndetur Eugen Saraçini, president i Federatës sonë.

Para afro 100 të pranishmëve kanë ligjëruar Dr. Granit Deva dhe Erlinda Hakaj, udhëheqëse e Task-Forcës së FHK-së për përballje me COVID-19. Deva ka ligjëruar për koronavirusin kurse Hakaj për zbatimin e Manualit për luftë ndaj COVID-19 në aktivitete të hendbollit, stërvitje e ndeshje.

FHK-ja është e përkushtuar për fillim të sigurt të edicionit të ri të garave. Klubet janë pajisur me matës të temperaturës dhe me dezinfektues.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …