U mbajt seminari për trajnerë

Dr Enver Tahiraj duke ligjeruar

Të dielën në Sheshin 21 është mbajtur seminari për trajnerë në prag të edicionit të ri të garave në hendbollin kosovar. Me një fjalë rasti të pranishmit i ka përshëndetur presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini. Për trajnerët ka ligjëruar Dr. Enver Tahiraj, trajner kondicional i Kombëtares së Kosovës.Ai ka ligjëruar për rikuperimin si formë të […]

Informata të rëndësishme në seminarin për mjekë e fizioterapeutë

Fizioterapistet duke ligjeruar

Informata të rëndësishme janë dhënë në seminarin për mjekë, fizioterapeutë e persona zyrtarë të klubeve që është mbajtur të dielën në Sheshin 21 në Prishtinë. Seminarin e hapi Izet Gjinovci, sekretar gjeneral i FHK-së, kurse të pranishmit i ka përshëndetur Eugen Saraçini, president i Federatës sonë. Para afro 100 të pranishmëve kanë ligjëruar Dr. Granit […]

Liridon Zena debuton në elitën kroate

Liridon Zena duke qendruar ne porte gjate nje ndeshje

Portieri i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Liridon Zena ka debutuar të shtunën në elitën kroate, “Paket 24 Premijer Liga”. Në kuadër të javës së dytë, skuadra e Zenës, Zamet, humbi si mysafir i Sesvetas me rezultat 28:22. Zena qëndroi në portë për kohë të gjatë dhe bëri katër pritje, që megjithatë nuk mjaftuan për […]