Liridon Zena debuton në elitën kroate

Liridon Zena duke qendruar ne porte gjate nje ndeshje

Portieri i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Liridon Zena ka debutuar të shtunën në elitën kroate, “Paket 24 Premijer Liga”.

Në kuadër të javës së dytë, skuadra e Zenës, Zamet, humbi si mysafir i Sesvetas me rezultat 28:22. Zena qëndroi në portë për kohë të gjatë dhe bëri katër pritje, që megjithatë nuk mjaftuan për sukses.

Liridon Zena në janar ka debutuar në Kombëtaren e Kosovës dhe kalimi te Zameti është hap i madh në karrierën e tij.

Në Zvicër, kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Valon Dedaj, ka vazhduar me formë të lartë në Ligën B. Kreuzlingeni në kuadër të xhiros së pestë fitoi ndaj BSV Stans me rezultat 30:29, ndonëse pas pjesës së parë ishte duke pësuar 14:13.

Dedaj në këtë ndeshje realizoi 7 gola nga 13 tentime. Drenit Tahirukaj realizoi dy prej tri tentimeve kurse portieri Haris Berisha u paraqit pak në këtë ndeshje. Kreuzlingeni renditet i dyti dhe është në garë për kalim në Ligën A.

Në Ligën A, Luigj Quni shënoi një gol nga dy tentime në humbjen 28:18 të Amicitia Zurich nga Wacker Thun.

Në Bundesliga 2 të Gjermanisë, Armend Alaj startoi me fitore me skuadrën ThSV Eisenach. Të shtunën, në xhiron e parë, Eisenach fitoi 36:26 ndaj TuS Furstenfeldbruck.

Alaj nuk realizoi në këtë ndeshje.Në kategorinë e dytë të Suedisë, Endrit Abdullahi realizoi 4 gola për Rimbo që humbi 32:27 nga Lindesberg.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova