Istogu e pret Prishtinën në derbin e javës

Istogu e Prishtina takohen në kryendeshjen e javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll për femra. Kjo ndeshje luhet të dielen nga ora 16:30 në palestrën “Adem Jashari” në Klinë. Istogu po luan në Klinë pasi palestra në Istog nuk ka përfunduar ende.

Istogu është i dyti me 19 pikë, ndërsa Prishtina e katërta me 18 pikë. Prinë Vushtrria me 21 pikë, kurse Shqiponja është e treta poashtu me 18 pikë. Këto katër skuadra pritet të luftojnë për titull deri në fund.

Të dielen luhet edhe ndeshja mes Samadrexhës e Vëllaznimit, që nis në ora 17:00. Dy ndeshje tjera luhen të shtunën (nesër). Nga ora 14:00 Drita e pret Shqiponjën, kurse nga ora 17:30 përballen Vushtrria e Kastrioti.

Luhet edhe java e dhjetë në Ligën e Parë të femrave.

Të dielen janë këto ndeshje: Ulpiana – Llapusha (12:00), KEK-u – Vjosa (16:00), Trepça – Prizreni (12:00), Jusuf Gërvalla – Dukagjini (14:00). Në kuadër të javës së dhjetë luhet edhe ndeshja mes CLICK e Deçanit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova