Istogu fiton turneun ndërkombëtar në Gjakovë

Në foto shihen lojtaret bashkë me trajnerin të cilat kanë fituar ndeshjen dhe kanë marë mirënjohje dhe kupën e fitores.

Istogu e ka fituar turneun ndërkombëtar të hendbollisteve që për dy ditë është mbajtur në Gjakovë. Është klubi gjakovar Shqiponja që e ka organizuar turneun tradicional “Shqiponja 2000”.

Në këtë edicion morën pjesë Shqiponja, Istogu, Nikshiqi i Malit të Zi dhe Çairi i Maqedonisë së Veriut.

Ndeshjet gjysmëfinale janë luajtur të enjten. Fillimisht Nikshiqi e mposhti Shqiponjën me rezultat 31:24, ndërsa në ndeshjen e dytë Istogu shënoi fitore të ngushtë ndaj Çairit me rezultat 24:23.

Të premten u luajtën ndeshjet përfundimtare. Për vend të tretë luajtën Shqiponja e Çairi, kurse fitoi Shqiponja me rezultat 32:24. Ndërkohë finalja në mes të Istogut dhe Nikshiqit i takoi skuadrës tonë.

Kampioni i Kosovës fitoi me rezultat 33:30. Kapitenja e Istogut, Albina Rugova është shpallur lojtarja më e mirë e turneut. Alma Nivokazi me 26 gola ishte golashënuesja më e mirë, ndërsa Fillesa Ferizaj u shpall portierja më e mirë. Nivokazi e Ferizaj luajnë për Shqiponjën.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova