Ndeshja e parë e xhiros i takon Prizrenit

Në foto shihen lojtarët të mbledhur së bashku duke marrë instruksione nga trajneri.

Prizreni ka dalë në vend të shtatë pas fitores së shënuar të premten. Prizreni fitoi si mysafir ndaj Vushtrrisë me rezultat 33:30. Ishte kjo ndeshja e parë e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në konkurrencë të meshkujve. Java e 18-të është e fundit e stinorit të rregullt. Prizreni shënoj fitoren e pestë të […]

Istogu fiton turneun ndërkombëtar në Gjakovë

Në foto shihen lojtaret bashkë me trajnerin të cilat kanë fituar ndeshjen dhe kanë marë mirënjohje dhe kupën e fitores.

Istogu e ka fituar turneun ndërkombëtar të hendbollisteve që për dy ditë është mbajtur në Gjakovë. Është klubi gjakovar Shqiponja që e ka organizuar turneun tradicional “Shqiponja 2000”. Në këtë edicion morën pjesë Shqiponja, Istogu, Nikshiqi i Malit të Zi dhe Çairi i Maqedonisë së Veriut. Ndeshjet gjysmëfinale janë luajtur të enjten. Fillimisht Nikshiqi e […]

Në Klinë luhen ndeshjet më interesante të Ligës së Parë

Në foto shihet një lojtar i cili është hedhur lartë dhe ka gjuajtur topin, përballë tij është një kundërshtar gjithashtu i hedhur lartë me duart e ngritura duke tentuar ta bllokojë gjuajtjen e tij, mbrapa të dy lojtarë ka lojtarë të dy ekipeve.

Këtë fundjavë nis stinori pranveror edhe në Ligën e Parë në të dy konkurrencat. Te hendbollistët në program është java e dhjetë kurse derbi luhet në Klinë, të dielën nga ora 18:00. Takohen Dukagjini e Rahoveci.Dy ndeshje tjera të javës së dhjetë luhen të martën: Zhegra – Ulpiana (17:30), Samadrexha – Lepenci (20:30). Ndeshje tjetër […]

Tri ndeshje të shtunën e dy të dielen

Një lojtare është duke vrapuar dhe është kapur nga dy kundërshtare me qëllim që t’a ndalojnë, dy kundërshtare tjera i ka mbrapa kurse përballë ka një bashkëlojtare e cila gjithashtu është kapur nga një kundërshtare.

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Skuadrat pretendente nuk pritet të kenë telashe për të fituar pikë të reja.Ferizaj luan si mysafir i Samadrexhës, njëjtë si Prishtina ndaj Dritës.Por Ferizaj dhe Prishtina janë favorit. Ndeshja Samadrexha – Ferizaj është të shtunën nga ora 19:00. Drita […]