Një lojtare është duke vrapuar dhe është kapur nga dy kundërshtare me qëllim që t’a ndalojnë, dy kundërshtare tjera i ka mbrapa kurse përballë ka një bashkëlojtare e cila gjithashtu është kapur nga një kundërshtare.

Tri ndeshje të shtunën e dy të dielen

Të shtunën luhen tri ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Skuadrat pretendente nuk pritet të kenë telashe për të fituar pikë të reja.Ferizaj luan si mysafir i Samadrexhës, njëjtë si Prishtina ndaj…