Istogu, Kastrioti e Ferizaj me fitore të reja

Të enjten e të premten janë luajtur ndeshjet e fundit të javës së dhjetë të Superligës së hendbollisteve.

Të enjten, Istogu e mposhti Shqiponjën në Gjakovë me rezultat 37:22. Për istogaset ishte fitorja e dhjetë rresht.

Istogu udhëheq në tabelë me 20 pikë. Shqiponja renditet e gjashta me 10 pikë. Po të enjten, Kastrioti shënoi fitore ndaj KEK-ut me 35:23. Kastrioti është i katërti me 14 pikë, kurse KEK-u i fundit.

Të premten, kampioni aktual, Ferizaj e mposhti Vjosën me rezultat 25:18. Ferizajaset te fitorja erdhën në pjesën e dytë, pasi e para përfundoi 10:10. Me 14 pikë, Ferizaj është i pesti në tabelë. Vjosa është e parafundit me 2 pikë. 

Kastrioti – KEK-u 35:23 (18:11) 

Kastrioti: Tërpeza, Gashi 2, Salihu 9, Beqiri 6, S. Reçica, Dinarica, V. Gashi 5, E. Reçica 7, Saliu, Misini, Grainca 2, Stagova 4 KEK-u: Kutllovci, Selmanaj, Alija, D. Grajqevci, E. Grajqevci 10, Asllani 3, Smakiqi, Klinaku 7, A. Grajqevci 3, Ramadani.

Ferizaj – Vjosa 25:18 (10:10)  

Ferizaj: Trenoska, Hoti 1, M. Dinolli 1, Stojkovska 6, Mir. Dinolli 7, Qerkini, Thaqi 4, Rashiti, Sylejmani 5.

Vjosa: Behluli, Shabani 4, E. Ymeri, V. Ymeri 2, Hasani 5, Feka 2, Tershani 1, Bl. Hasani 4.

Shqiponja – Istogu 22:37 (6:18)  

Shqiponja: Quni, Jilta, Goqi 13, L. Ferizaj 3, Gashi, Gyl. Jilta, Dobruna 1, Nuza 2, Arapi, E. Ferizaj, Fazlija 3, Berisha.

Istogu: Ahmetxhekaj, Rugova 12, Ujkiq 9, Shehdadi, Shatri, Berisha 1, Ferati 1, Hetemi 9, Halitaj 3, Milatoviq 2, Kameri, Rexhaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova