Stinori vjeshtor mbyllet me derbi

Me ndeshjet e xhiros së 11-të mbyllet stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshjet e xhiros së 11-të luhen të shtunën e të dielën. Janë disa ndeshje që priten me interesim. Të dielën nga ora 17:00 takohen lideri Istogu dhe kampioni aktual, Ferizaj. Në bazë të asaj që është […]

Besa Famgas e gatshme për ndeshjen me Boracin, shpreson për hapin e madh

Kampionia e Kosovës, Besa Famgas, është e gatshme për ndeshjen e vështirë ndaj Boracit të Banjallukës. Besa Famgas e Boraci takohen të shtunën në palestrën “Karagaçi” në Pejë nga ora 17:00, në ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane.Në raundin e dytë Besa e eliminoi Bosna Visokon. Tani sërish përballet me skuadër […]

Istogu, Kastrioti e Ferizaj me fitore të reja

Të enjten e të premten janë luajtur ndeshjet e fundit të javës së dhjetë të Superligës së hendbollisteve. Të enjten, Istogu e mposhti Shqiponjën në Gjakovë me rezultat 37:22. Për istogaset ishte fitorja e dhjetë rresht. Istogu udhëheq në tabelë me 20 pikë. Shqiponja renditet e gjashta me 10 pikë. Po të enjten, Kastrioti shënoi fitore […]