Istogu kompleton suksesin historik

Istogu ka arritur sukses historik të dielen. Pasi të shtunën shënoi fitoren e parë në gara evropiane, Istogu të dielen e kompletoi suksesin duke fituar sërish ndaj skuadrës italiane Cassano Magnago dhe duke kaluar kështu me sukses rrethin e tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) për hendbolliste.

Ndeshjen e dytë Istogu e fitoi me dy gola dallim, njëjtë si ndeshjen e parë. Rezultati i ndeshjes së dytë ishte 23:21 në të mirë të Istogut, ndërsa ndeshja e së shtunës përfundoi 26:24 për skuadrën e drejtuar me shumë sukses nga Faruk Shala. Të dy ndeshjet u luajtën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, pasi në qytetin e Istogut ende nuk ka përfunduar ndërtimi i palestrës. Por vajzat istogase patën përkrahje të madhe nga shikuesit, që kishin udhëtuar në numër të madh nga Istogu.

Pjesën e parë në ndeshjen e luajtur të dielen Istogu e fitoi me rezultat 12:9. Më efikasja ishte Elma Kameri me plot 10 gola. Albina Rugova e Arlinda Krasniqi shënuan nga katër gola. Por të gjitha lojtaret dhanë kontributin e tyre për këtë sukses të madh.

Kështu Istogu ka zënë vend në mesin e 16 skuadrave më të mira në Kupën Sfiduese.

Cassano Magnago – Istogu 21:23 (9:12)

Istogu: Njomëza Kelmendi, Suzana Ujkiq 2, Elma Kameri 10, Burneta Rama 2, Yllka Shatri, Fjolla Avdylaj, Albina Rugova 4, Aurora Shehdadi, Ketevan Venetski, Fatjona Rexhaj, Alberina Halitaj, Valentina Rexhaj, Blerta Ahmetxhekaj, Pranvera Ferataj 1, Arlinda Krasniqi 4, Adelina Berisha.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova