Elma Kameri beson në suksese të reja

Elma Kameri ishte e pandalshme të dielen në fitoren e dytë të Istogut ndaj skuadrës italiane Cassano Magnago. Istogu fitoi me rezultat 23:21 ndeshjen e luajtur në Pejë. Të shtunën Istogu fitoi me 26:24 dhe kështu e kaloi rrethin e tretë të Kupës Sfiduese. Tani Istogu është në mesin e 16 skuadrave më të mira […]

Prishtinaset fitojnë në Gjilan

Prishtina e ka fituar ndeshjen e vetme të Superligës së Kosovës për hendbolliste që u luajt të dielen. Në ndeshjen e zhvilluar në Gjilan, Prishtina fitoi ndaj Dritës me rezultat 37:24. Ndeshja i takoi javës së tetë kampionale. Pas pjesës së parë Prishtina kishte epërsi prej 21:14. Për Prishtinën është fitorja e pestë. Me 11 […]

Istogu kompleton suksesin historik

Istogu ka arritur sukses historik të dielen. Pasi të shtunën shënoi fitoren e parë në gara evropiane, Istogu të dielen e kompletoi suksesin duke fituar sërish ndaj skuadrës italiane Cassano Magnago dhe duke kaluar kështu me sukses rrethin e tretë të Kupës Sfiduese (Challenge Cup) për hendbolliste. Ndeshjen e dytë Istogu e fitoi me dy […]