Istogu luan me Kastriotin, Vushtrria me Prishtinën

Të enjten në mesditë është tërhequr shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Në konkurrencë të femrave do të takohen Istogu me Kastriotin dhe Vushtrria me Prishtinën.

Ndeshjet gjysmëfinale luhen më 27 qershor, kurse finalja më 28 qershor.

Të gjitha ndeshjet luhen në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, pa praninë e shikuesve dhe duke respektuar masat dhe rekomandimet për përballje me COVID-19.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …