Java e shtatë sjell derbin e madh

Prishtina e Besa Famgas takohen në derbin e madh të hendbollit Kosovar. Kjo ndeshje luhet të dielen nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve kurse i takon javës së shtatë të Superligës për hendbollistë.

Janë këto dy skuadrat e vetme që nuk kanë humbur në këtë edicion të garave. Prishtina i ka fituar të gjitha gjashtë ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë. Kampioni aktual, Besa Famgas ka fituar pesë ndeshjet që i ka luajtur dhe është në vend të dytë me 10 pikë.

Pritet ndeshje e bukur dhe hendboll cilësor nga skuadrat që kanë shumë reprezentues në përbërje.

Në javën e shtatë janë edhe disa ndeshje tjera interesante. Të dielen nga ora 17:30 në Gjakovë takohen Vëllaznimi e Vushtrria, kurse prej orës 18:00 është ndeshja Prizreni – Drita.

Rivalitet i madh pritet edhe në Drenas ku takohen Drenica e Trepça, të shtunën nga ora 19:00.

Llapin e pret punë shumë e vështirë ndaj Kastriotit. Edhe ndeshja Llapi – Kastrioti është të shtunën nga ora 19:00 kurse zhvillohet në Podujevë.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve luhet java e gjashtë. Të shtunën janë ndeshjet Zhegra – KEK-u (19:00) dhe Vjosa – Dukagjini (12:30).

Lepenci e Deçani takohen të dielen nga ora 11:00 në Ferizaj kurse ndeshje tjetër e kësaj jave është ajo në mes të Ulpianës e Rahovecit e cila zhvillohet ne ora 13:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova