Kadeteve të Istogut u dorëzohet trofeu i kampionit

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 ndeshje ka mbledhur 40 pikë, sa i kishte edhe Samadrexha në vendin e dytë. Gara për titull ishte e fortë, ndërsa në skenë kanë dalë lojtare të reja, që pritet të jenë bazë e skuadrave tona në të ardhmen.

Edicion të mirë ka pasur edhe Kastrioti që u rendit i treti dhe Prishtina që ishte e katërta.

Të shtunën para ndeshjes së parë të finales së plejofit mes Istogut e Vushtrrisë, u dorëzua trofeu i kampionit për kadetet e Istogut. Kupën e kampionit lojtareve të reja istogase ua ka ndarë nënpresidenti i FHK-së, Enis Idrizi.

Istogu tashmë është shndërruar në qendër të rëndësishme të hendbollit kosovar.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …