Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot:

2020/21 Vushtrria

2019/20 Ferizaj

2018/19 Istogu

2017/18 Shqiponja

2016/17 Prishtina

2015/16 Prishtina

2014/15 Kastrioti

2013/14 Kastrioti

2012/13 Kastrioti

2011/12 Prishtina

2010/11 Prishtina

2009/10 Prishtina

2008/09 Kosova Vushtrri

2007/08 Kosova

2006/07 Vicianet

2005/06 Vicianet

2004/05 Kosova

2003/04 Kosova

2002/03 Kastrioti

2001/02 Kastrioti

2000/01 Kastrioti

1999/00 Kastrioti

1998/99 (kampionati nuk u zhvillua për shkak të luftës)

1997/98 Samadrexha (kampione vjeshtore – kampionati u ndërpre për shkak të luftës)

1996/97 Prishtina

1995/96 Vjosa

1994/95 Vjosa

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …