Kastrioti merr pikët në Gjakovë, Trepça në Gjilan

Me dy ndeshjet e luajtura të dielen mbrëma ka përfunduar java në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Kështu në Superligën A, në kuadër të javës 23, Kastrioti i Ferizajt e mposhti Vëllaznimin në Gjakovë me rezultat 41:29. Pas pjesës së parë rezultati ishte 23:14 në të mirë të Kastriotit. P. Rajatoski shënoi 8 gola për Kastriotin, kurse 7 i shënoi D. Terziqi. Te Vëllaznimi më efikasi ishte A. Neziri me 13 gola. Kastrioti është i dyti me 42 pikë, sa i ka edhe Besa Famgas në vend të parë. Vëllaznimi është i pesti me 19 pikë.

Në Superligën B u luajt ndeshja e dytë e javës së 21-të. Trepça e ka mposhtur Zhegrën në Gjilan me rezultat 35:27. Pas pjesës së parë rezultati ishte 20:15 në të mirë të Trepçës. Trepça është e para në Superligën B me 19 pikë. Zhegra është e treta me 11 pikë.

Vëllaznimi – Kastrioti 29:41 (14:23)

Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Halili 5, Fana 2, Rama 5, Bardhoku, Neziri 13, Rexha 4.

Kastrioti: Curri, B.Syla 3, Zherka 1, A. Dugolli, Terziqi 7, Shabani 6, Ramadani 1, D. Dugolli, Rudari 6, Mustafa 6, Esati, Bassomben 3, Rajatoski 8.

Zhegra – Trepça 27:35 (15:20)

Zhegra: Ibrahimi, Murseli., F.Isufi. Aliu 6, SHaqiri 2, A. Haziri 7, A. Isufi 9, Dema, L. Haziri 3, M. Murseli.

Trepça: Terziqi, Mujka, Zhuri 3, Çabram Fejzullahu 3, SHala 1, Sejdijaj, Pllana, Shabani 15, Beqiri, Abazxhiku 13, Buqinca, Maxhera, Nimani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova