Kastrioti – Prishtina, hap stinorin te hendbollistet

Ngjarje nga superliga e femrave

Krahas ndeshjes evropiane në mes të Vushtrrisë e Istogut, këtë fundjavë luhen edhe ndeshjet e para të edicionit të ri në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Që në ndeshjen e parë në mes të Kastriotit dhe Prishtinës, pritet lojë interesante.

Dy skuadrat tradicionale takohen të shtunën nga ora 18:00 në Ferizaj.

Tri ndeshje tjera janë të dielën: Samadrexha – Vjosa (14:30), Ferizaj – Shqiponja (16:00), KEK-u – Jusuf Gërvalla (18:00).

Ndeshjet Drita – Istogu e Vushtrria – Vëllaznimi luhen më vonë.

Kampion aktual është Ferizaj, që kishte bërë befasi të madhe duke fituar titullin që në edicionin e parë në Superligë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …