Kastrioti sërish takohet me Besën, Trepça me Prishtinën

Në gjysmëfinale të garave për Kupën e Republikës së Kosovës në konkurrencë të meshkujve do të kemi përsëritje të ndeshjeve gjysmëfinale të plejofit.

Shorti i tërhequr sot në mesditë ka caktuar që Kastrioti të takohet me Besa Famgas, ndërsa Trepça me Prishtinën.

Ndeshjet gjysmëfinale të Kupës luhen më 27 qershor, kurse finalja më 28 qershor.

Ndeshjet luhen në Prishtinë duke respektuar masat dhe rekomandimet në luftë ndaj përhapjes së COVID-19. Ndeshjet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve luhen pa praninë e shikuesve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të mblidhen javën tjetër (1 korrik) për Kampionatin …

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …