Kombëtarja kthehet në Kosovë, fokusi tani te ndeshja me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është kthyer sot në Kosovë. Menjëherë të enjten hendbollistët e Kombëtares i janë nënshtruar testimit të ri për COVID-19.
Kombëtarja jonë të mërkurën pësoi nga Mali i Zi në Podgoricë, por angazhimi është vlerësuar të ketë qenë në nivel e po ashtu edhe paraqitja në pjesën e parë.
Nesër kombëtarja i fillon përgatitjet për ndeshjen ndaj Suedisë që e luajmë të dielën në Prishtinë. Suedia vlerësohet kombëtarja më e fortë në grup, por kapiteni Valon Dedaj ka premtuar angazhim maksimal.
“Ndeshja me Malin e Zi ishte mjaft e vështirë, pasi që Mali i Zi ka ekip mjaft të fortë dhe të nivelit të lartë. Ne u munduam dhe në pjesën e parë arritëm t’i përmbushim me sukses detyrat e trajnerit, ndërsa në pjesën e dytë patëm disa gabime që na kushtuan me humbje. Ndeshja me Suedinë do të jetë mjaft e fortë sepse Suedia është kundërshtari më cilësor në grup. Por do të mundohemi të japim maksimumin”, ka premtuar Dedaj.
Kosova do ta kërkoj rastin ndaj Suedisë, por edhe në ndeshjet tjera të kësaj kampanje kualifikuese.
“Shpresojmë të qetësohet situata me koronavirus dhe të kemi ekipin e plotë. Kemi disa mungesa dhe në ndeshjet që i luajmë si vendas besoj se do të kemi rezultate pozitive”, ka theksuar Dedaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova