Kombëtarja U20 pëson humbjen e dytë në Bullgari

Hendbollistët e Kombëtares U20 të Kosovës kanë luajtur të dielën ndeshjen e dytë në kuadër të Kampionatit Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Varna të Bullgarisë. Kombëtarja jonë është takuar me Maqedoninë e Veriut dhe ka pësuar me rezultat të lartë, 51:29. Thuajse asgjë nuk ka funksionuar në lojën tonë dhe si rezultat i kësaj erdhi humbja e lartë.

Të hënën, Kosova U20 luan me Ukrainën, me shpresë për të shfaqur më shumë.

Lajme tjera