Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e meshkujve në hendboll do të luajë në grupin e tetë në eliminatoret e rregullta për “Euro 2022”. Shorti është duke u tërhequr tani, ndërsa Kosova ka rënë në të njëjtin grup me Suedinë, Malin e Zi dhe Rumaninë.

Synim i Kosovës do të jetë kualifikimi në Evropian, për herë të parë. Ndeshjet luhen në vjeshtë dhe vitin e ardhshëm.

Lajme tjera